jjjj

Gyógyszerészkari biciklitúra - immár harmadszor

A lassan már szokásosnak tekinthető túra résztvevői 50 kilométert tekertek közösen

A Biciklus biciklitúrát harmadik alkalommal rendezte meg a Gyógyszerésztudományi Kar. Az SZTE GYTK hallgatói, dolgozói, oktatói, öregdiákjai és szimpatizánsai számára meghirdetett esemény idén ősszel is nagy siker volt: a több mint 30 résztvevő hangulatát a defekteken kívül semmi nem rontotta. Kellemes időben Röszke és a mórahalmi bivalyrezervátum érintésével Mórahalomig vezetett a túra, ahol a Dr. Kaiser Gyógyszertárak jóvoltából pótolhatták az elvesztett kalóriákat a résztvevők. A mostani rendezvény a Kar volt hallgatója, dr. Dékány György részvétele okán egyben alumni esemmény is volt - reméljük, a következő túrákon egyre többen vesznek részt öregdiákjaink is!

DSC_5341

2018. november végén vette át aranydiplomáját a Szegedi Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetének professor emeritája, dr. Pintyéné dr. Hódi Klára. A Professzor Asszony sikerekben gazdag pályája – kis kitérővel – Karunkon kezdődött és itt teljesedett ki. Vele beszélgettünk az ünnepi alkalomból szakmáról, karrierről, emberségről.