IMG_6142_1

Értékteremtő Tudomány

A Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottsága „Értékteremtő Tudomány” címmel a Magyar Tudomány Ünnepén plenáris ülést tartott 2019. 11.05-én a SZAB székház dísztermében.

Fülöp Ferenc akadémikus elnöki megnyitóját Török Ádám az MTA titkára, Rovó László az SZTE rektora, valamint Botka László Szeged város polgármestere köszöntő beszédei követték. A rendezvényen a X. Dél-Alföldi Innovációs díjak átadására került sor, Dékány Imre akadémikus, kuratóriumi elnök vezetésével. Ezt követően a „Tudomány támogatásáért a Dél-Alföldön” Alapítvány és a SZAB közös pályázatának díjkiosztó nnepsége következett.

Élettudományok kategóriában

I. díjban részesült Gieszinger Péter IV. éves PhD hallgató Lamotrigin tartalmú nanokapszulák előállítása és vizsgálata intranazálsi bevitel céljából című pályamunkája (témavezető: Dr. Ambrus Rita egyetemi docens, Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet).

II. díjban részesült Kulmány Ágnes Erika III. éves PhD hallgató Egy módosított androszta-5,16-dién származék antiproliferatív és antimetasztikus hatásai in vitro és in vivo című pályamunkája (témavezető: Prof Zupkó István tanszékvezető egyetemi docens, Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet).

III. díjban részesült Lőrinczi Bálint III. éves PhD hallgató Kinurénsavszármazékok szintézise és továbbalakítása módosított Mannich reakció segítségével című pályamunkája (témavezető: Prof. Fülöp Ferenc akadémikus és Dr. Szatmári István egyetemi docens, Gyógyszerkémiai Intézet).

SZAB

DSC_5341

2018. november végén vette át aranydiplomáját a Szegedi Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézetének professor emeritája, dr. Pintyéné dr. Hódi Klára. A Professzor Asszony sikerekben gazdag pályája – kis kitérővel – Karunkon kezdődött és itt teljesedett ki. Vele beszélgettünk az ünnepi alkalomból szakmáról, karrierről, emberségről.