Nemzeti_kivalosagi_osztondij_2021-2022

Négy hallgatónk kapta meg a Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat, négyen pedig Kiemelt ösztöndíjban részesülnek a 2021/2022-es tanévben

A Kari tanács legutóbbi ülésén vették át Zupkó István dékán úrtól oklevelüket a Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat elnyert hallgatók.

A Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat az oktatásért felelős miniszter adományozza a felsőoktatási intézmény által javasolt rangsor alapján. A Szegedi Tudományegyetemen ebben a tanévben összesen 100 fő részesülhet az ösztöndíjban. Az intézményi létszám a kari létszámarányoknak megfelelően kerül elosztásra.

A 2021/2022-es tanévre kiemelkedő tanulmányi eredményével karunk négy hallgatója, Szabó Réka Eszter, Rajki Eszter, Rajsli Áron és Galgóczi Emese Zsuzsanna nyerte el a 10 hónapra szóló, havi 40.000 forint összegű ösztöndíjat.

Karunkon ugyancsak négy hallgató – Szatmári Péter, Szikora Zsóka, Sisa Bianka és Molnár Krisztina – kapott a 2021/2022-es tanévre Kiemelt ösztöndíjat.

Mind a nyolc hallgatónak gratulálunk és további sikereket kívánunk!

Nyilt_nap_2021-11-06

2021. november 6-án (szombaton) 10 órai kezdettel kari nyílt napunk keretében várjuk azokat a középiskolás érdeklődőket, akik szeretnének megismerkedni a gyógyszerészi hivatás nyújtotta lehetőségekkel, a szegedi gyógyszerészképzéssel, a Kar és az SZTE által biztosított lehetőségekkel.