Sárkányhajó világbajnokság Szegeden

A Szegedi Tudományegyetem csapata is indul a 11. IDBF Klub Legénység Sárkányhajó Világbajnokságon, amely idén Szegeden kerül megrendezésre. A lelkes és bizakodó csapat tagjai az egyetem különböző Karain tanulnak, a Gyógyszerésztudományi Kart Maróti Erika képviseli a hajóban.

A hétfői megnyitó ünnepségen közel 6000 versenyző vett részt. Az egyetemi csapatok között négy hazai intézmény versenyzői, a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a győri Széchenyi István Egyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem sárkányhajósai indulnak. A magyar egyetemi csapatok mindegyike nagyon bizakodó volt a versenyprogram kezdetén, legfőbb riválisuknak a kanadaiakat tartják, hiszen a torontói és a vancouveri egyetem sárkányhajósai évek óta a sportág legjobbjai között vannak. A hazai pályán versenyző szegedi egyetemisták jó hangulatban és kitűnő formában várják a rajtokat. Elmondásuk szerint a felkészülési időszak versenyei során jól összeszokott a csapat. Az esélyeket latolgatva azt nyilatkozták, hogy legalább egyszer szeretnének a dobogóra állni az idei világbajnokságon. Az évközben a Lágymányosi-öbölben edző BME-s csapat jó kedvre és fergeteges hangulatra számít, illetve arra, hogy némi színt, aranybarnaságot, vagy bronzos csillogást is magukra tudnak majd szedni az egy hetes verseny alatt. A PTE hallgatói, akik nem horgászni, hanem hajózni járnak az Orfűi-tóra nemesfémmel a nyakukban szeretnének távozni Szegedről, és csapatkapitányuk szerint erre minden esélyük meg is van. A hazai csapatok közül a legbizakodóbbak a győriek voltak: ahogy azt edzőjük elmondta aranyérmért jöttek Szegedre, és ennek begyűjtésére a legnagyobb esélyük az 500 méteres futamban lehet.