Kepb

Szegedi gyógyszerészhallgatók a XII. Kárpátaljai Tudományos Diákköri Konferencián

A beregszászi II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola és a „GENIUS” Jótékonysági Alapítvány által 2018. május 18-20. között tizenkettedik alkalommal megrendezett Kárpátaljai Tudományos Diákköri Konferencián vett részt karunk négy végzős hallgatója – Németh Zsófia, Polanek Evelin, Réczi Dóra, Horváth Ádám – akik kutatási eredményeiket az Orvos-, és egészségtudományi szekcióban mutatták be.

A szegedi különítmény Reho Alexandrával, az Ungvári Nemzeti Egyetem orvostanhallgatójával kiegészülve adott számot felkészültségéről a szakmai zsűri előtt. Az előadások értékelését követően szoros versenyben a következő sorrend alakult ki:

I. hely: Horváth Ádám

TRPV1 receptor és a kalmodulin interakciójának vizsgálata molekuláris biológiai és biotechnológiai módszerekkel

II. hely: Németh Zsófia

Sejttenyészeteken tesztelhető, jelölőanyagot bezáró liposzómális formulációk előállítása és vizsgálata

III. hely: Réczi Dóra

Dermális készítményekben alkalmazott illóolajok hatása a bőr fiziológiás állapotára

Dicséret:

Polanek Evelin

Természetes vegyületek toxicitásának és sugármódosító hatásának vizsgálata zebradánió (Danio rerio) embrió modellen

Reho Alexandra

Az autonóm neuropátia gasztroenterológiai megnyilvánulásai II. típusú cukorbetegségben szenvedő betegeknél