Kep_2

Szegedi gyógyszerészhallgatók a marosvásárhelyi TDK Konferencián

A Marosvásárhelyi Magyar Diákszövetség által a Marosvásárhelyen 2018. március 21-24. között megrendezett 25. Tudományos Diákköri Konferencia gyógyszerész szekciójában 14 előadás hangzott el, ezek közül kettőt az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar hallgatói, Bajtel Ákos (Monoterpénvázas 2-amino-1,3-diolok szintézise és alkalmazása) és Szmilkó Anna (Egy új, szkizofrénia patkánymodell szociális viselkedésének jellemzése) tartottak. A két szegedi hallgató vendégelőadása nagy sikert aratott.

A Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem hallgatója, Ferencz Elek Erasmus-ösztöndíjasként Szegeden, Dr. Csupor Löffler Boglárka témavezetésével végzett munkájának eredményeit prezentálta (A parlagfűgyökér farmakognóziai vizsgálata), amellyel elnyerte a gyógyszerész szekció első díját. A rendezvényen Dr. Csupor Dezső (Farmakognóziai Intézet) felkért előadóként és egy workshop házigazdájaként vett részt.

tdkmarosvsrhelyhranyag