Schulek_Elemer_emlekerem_cov

Schulek Elemér Emlékérem Prof. Dr. Dombi Györgynek és Anoli díjak

A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Gyógyszeranalitikai Szakosztályának legmagasabb szakmai elismerését kapta karunk oktatója.

A Gyógyszeranalitikai Intézet munkatársa, Prof. Dr. Dombi György a XLII. Gyógyszeranalitikai Továbbképző Kollokviumon vehette át az MGYT Gyógyszeranalitikai Szakosztályának legmagasabb elismerését, a Schulek Elemér Emlékérmet.

Az emlékérmet professzor úr kimagasló kutatói, oktatói és az MGYT Gyógyszeranalitikai Szakosztály érdekében kifejtett tevékenységéért ítélte oda a Szakosztály vezetősége és a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság.

Karunk fiatal kutatói közül többen pályáztak Anoli díjra. A beküldött pályamunkákat az MGYT Gyógyszeranalitikai Szakosztály bizottsága értékelte.

Kutatói kategóriában dicséretben részesült kollégáink a következők voltak:

• Chvatal Anita: Aerodynamic properties and in-silico deposition of meloxicam potassium incorporated in a free carrier-free DPI pulmonary system
  • Sipos Barbara: Physicochemical characterization and investigation of the bondig mechanisms of API-titanate nanotube composites as new drug carrier systems
  • Tari Tímea: Effect of glycine crystal habit by impinging jet crystallization
  • Sovány Tamás: Titanát nanocső-hatóanyag kompozitok fizikai-kémiai tulajdonságainak jellemzése

Hallgatói kategóriában dicséretben részesült:

• Horváth Ádám: TRPV1 receptor és a kalmodulin interakciójának vizsgálata molekuláris biológiai és biotechnológiai módszerekkel

Gratulálunk a díjazottaknak és professzor úrnak a kitüntetéshez!

Schulek_Elemer_emlekerem