GÓLYAINFO

Hasznos információk frissen felvett gyógyszerészhallgatóknak

Kedves I. éves hallgatók!

Gratulálunk sikeres felvételi eredményéhez és szeretettel köszöntjük

a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara nevében.

Az SZTE Hallgatói Szolgáltató Iroda (HSZI) által kiküldött felvételi határozatot tartalmazó levéllel Ön már bizonyára nagyon sok fontos információhoz hozzájutott, ami megkönnyíti tanulmányai megkezdését.

Az SZTE honlapján a FELVETT HALLGATÓKNAK menüpontban tanulmányai megkezdéséhez szükséges alapvető információt megtalálja.

Kérjük olvassa el figyelmesen Kiértesítő levelünket valamint

a Legfontosabb tanulmányi tudnivalókat!

Segítségképpen követheti a Checklist-en lévő állomásokat.

Az alábbiakban további fontos és hasznos információkra hívjuk fel figyelmét, melyek bízunk benne, hogy segítségére lesznek gyógyszerészi tanulmányainak megkezdésében a kezdeti nehézségek leküzdésében.

1. Neptun regisztráció

2. Adategyeztető űrlap kitöltése és időpont igénylés a beiratkozáshoz a MODULO-ban

3. Kollégiumi és egyéb lakhatási információk

Egyetemi működtetésű kollégiumok 2018/19. tanévre vonatkozó felvételi naptára:

Felvételi kérelem beadási határideje: 2018. július 26. (csütörtök) 0:00 - 2018. augusztus 9. (csütörtök) 23:59

Hiánypótlási időszak: 2018 augusztus 10. (péntek) 12:00 - 2018. augusztus 12. (vasárnap) 23:59

Felvételi döntés határideje: 2018. augusztus 16. (csütörtök) 23:59

Fellebbezés végső időpontja: 2018. augusztus 22. (szerda) 23:59

Jogorvoslati elbírálás határideje: 2018. augusztus 28. (kedd)

4. Gólyatábor

5. Startnap
Feltöltés alatt.

6. GYTK HÖK a Facebook-on

Tordai Henrietta Mónika, HÖK elnök

e-mail: tordaihenrietta@gmail.com

7. GYTK TANÉVKÖNYV

A kari Tanévkönyv elolvasása mindenképpen javasolt, mert a képzésre vonatkozó alapvető információk találhatók benne, mint pl. a gyógyszerész szak elvégzéséhez szükséges 10 félévre vonatkozó mintatanterv.

A mintatanterv a gyógyszerész szak elvégzéséhez javasolt, optimális haladási ütemet tartalmazza. Ezt szem előtt tartva érdemes a tantárgyakat felvenni, minden félév elején.

A 2017/2018. tanévtől új gyógyszerész mintatanterv lépett életbe, amely némileg eltér a korábbi évek mintatantervétől, ezért az I. és II. éves hallgatóknak, már ezt az új mintatantervet kell követniük. A 2017/2018. tanévtől érvényes ÚJ MINTATANTERV itt lesz elérhető hamarosan.

8. Tantárgyfelvétel

A mintatantervben található tantárgyakra a Neptun tanulmányi rendszeren keresztül tud jelentkezni.
A tantárgyfelvétel kezdete a 2018/2019. tanév őszi szemeszterében:
2018. augusztus 20.

Az 1. félévben a mintatanterv szerint érdemes a tantárgyakat felvenni.

Javasolt a meghirdetett I. éves kötelező tantárgyakat, valamint két szabadon választható és egy testnevelés kurzust felvenni.

A nyelvi kurzus felvétele alternatív, azonban ha nincs legalább középfokú "C" típusú (komplex) nyelvvizsgája a következő nyelvek valamelyikéből (angol, francia, német, olasz, spanyol, orosz) mindenképpen javasolt.

9. Órarend

A 2018/2019. őszi szemeszteri órarendek 2018. augusztus 20-tól letölthetők a Tanulmányi Osztály honlapján.

Ezek az órarendek tartalmazzák az összes kötelező tárgynak a helyét és időpontját, valamint a szabadon választható tárgyak többségének helyét és idejét.

9. Beiratkozás

A 2018/2019-es tanévre történő beiratkozás 2018. augusztus 31-én pénteken 8:00-13:00-ig az SZTE TIK aulájában kerül megrendezésre. (6722 Szeged, Ady tér 10.).

A beiratkozásra időpontot foglalni a Modulo rendszerén keresztül lehetséges.

Amennyiben a hallgató nem jelenik meg az általa lefoglalt időpontban, úgy beiratkozásra szeptember első hetében lesz lehetősége, azonban ebben az esetben nem garantált, hogy nem kell várakoznia.

A Beiratkozás keretein belül megtörténik a személyes adatok igazolása és a felvételi pontok számításának alapjául szolgáló eredeti dokumentumok ellenőrzése.

10. Kreditátviteli kérelem

2018. augusztus 20. - 2018. szeptember 2.

Az egyetemi naptárban található időszakban Kreditátviteli kérelmeket lehet benyújtani a MODULO-ban, a "Karközi beadási hely" ablakban, "Rendes kreditátviteli kérelem" és "Listás kreditátviteli kérelem" menüpontokban, melynek során előző tanulmányok alapján kreditátvitelt lehet kérelmezni.

"Rendes kreditátviteli kérelem" benyújtása egy-egy kurzusra vonatkozó kérelem esetében javasolt, míg "Listás kreditátviteli kérelem" több kurzusra vonatkozó kérelem esetén, ha már korábban folytatott tanulmányokat Karunkon.

11. Kompetencia mérés 2018.

12. Egyetemi naptár