VMTDK_cim2

Hallgatóink a 15. VMTDK-n

Négy gyógyszerészhallgató számolt be tudományos munkájáról Újvidéken a 15. Vajdasági Magyar Tudományos Diákköri Konferencián 2016. november 19-én. Hárman a Farmakognóziai Intézet laboratóriumában dolgoznak.

Az előadások listája:
Lőrinczi Bálint: Hidroxilált kinurénsav-származékok szintézise és továbbalakítása (Gyógyszerkémiai Intézet, témavezető: Szatmári István)

Stefkó Dóra: Rumex fajok antibakteriális szűrővizsgálata és a Rumex aquaticus hatásért felelős vegyületeinek izolálása (Farmakognóziai Intézet, témavezető: Vasas Andrea)

Kovács Norbert: Borsosmentaminták mentofurán- és pulegontartalmának vizsgálata (Farmakognóziai Intézet, témavezetők: Csupor Dezső és Veres Katalin)

Cank Kristóf Bence: A Spiraea nemzetség növénykémiai vizsgálata (Farmakognóziai Intézet, témavezetők: Kiss Tivadar, Csupor Dezső)

VMTDK_1