2016-07-01_061_banner_cov

Ünnepi tudományos ülésen adta át a Gyógyszertechnológiai Intézet vezetését Révész Piroska professzor asszony

2016. július 1-én − prof. dr. Révész Piroska 11 éves tanszékvezetői tevékenysége tiszteletére − az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar és a Gyógyszertechnológiai Intézet közösen ünnepi tudományos ülést rendezett a Karon, amelyet megnyitott, s köszöntő beszédet mondott prof. dr. Hohmann Judit dékán asszony. A továbbiakban előadást mutatott be a leköszönő intézetigazgató és négy kutatócsoportjának vezetője.

Az előadások:
• prof. dr. Révész Piroska: A Gyógyszertechnológiai Intézet tevékenysége, 2005-2016
• ifj. dr. Regdon Géza: Szilárd gyógyszerformák és terápiás rendszerek
• dr. Csányi Erzsébet: Folyékony és félszilárd gyógyszerformák és hatóanyaghordozó rendszerek
• dr. Aigner Zoltán: Hatóanyagok oldékonyságának növelése, kristályosítás és polimorfia-szűrés
• dr. Ambrus Rita: Nanotechnológia

Révész Piroska professzor asszony az Intézet munkásságát egy 32 oldalas reprezentatív kiadványban ismertette.

2016. július 1-től a Gyógyszertechnológiai Intézetet és a Gyógyszerfelügyeleti Intézetet összevonták, új elnevezése: Gyógyszertechnológiai és Gyógyszerfelügyeleti Intézet, amelynek vezetője dr. Csóka Ildikó PhD, egyetemi docens.

Az ülést számos meghívott vendég, korábbi és jelenlegi intézeti munkatárs, illetve társintézeti kolléga tisztelte meg jelenlétével.

IMG_20160701_144021