kiemelt_augusztus20_kituntetesek_vigado

Auguszus 20 - Állami kitüntetést vett át a GYTK emeritus professzora

Az államalapítás és államalapító Szent István királyunk emléke előtt tisztelgő nemzeti ünnepünk, augusztus 20-a alkalmából állami kitüntetéseket és elismeréseket adtak át.

A díjátadókon a Szegedi Tudományegyetem díszdoktora és az SZTE több munkatársa is kitüntetést vehetett át.

Az augusztus 18-án, a Pesti Vigadó dísztermében rendezett ünnepségen Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter és Závogyán Magdolna, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős helyettes államtitkára adta át a kitüntetéseket.

Az ünnepségen Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést kapott Dr. Szendrei Kálmán gyógyszerész, a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Farmakognóziai Intézetének professor emeritusa.

Gratulálunk a kitüntetéshez!

Kep_1

2017. december 12-én karunk négy hallgatója, Horváth Ádám, Sátori Gréta, Módra Szilvia és Barna Ferenc vehette át a városháza dísztermében Szeged Megyei Jogú Város tanulmányi ösztöndíját.