14VMTDK-01CIMKEP_cover

Szegedi gyógyszerészhallgatók sikeres részvétele a 14. VMTDK konferencián

Szabadkán 2015. november 14-én rendezték meg a 14. Vajdasági Magyar Tudományos Konferenciát, amelyen három szegedi gyógyszerészhallgató is részt vett.

A rendezvényen több mint 160 hallgató tartott előadást. A hallgatók többnyire Vajdaságból érkeztek, de szép számban voltak Magyarországról, Erdélyből és Kárpát-aljáról is.

A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karáról három hallgató tartott előadást:

• Cank Kristóf: Újabb ígéretes diterpénalkaloid-forrás – a Spireaea nemzetség (Farmakognóziai Intézet, témavezetők: Kiss Tivadar, Csupor Dezső)
  • Gulyás-Oldal Viktor: KISSpeptin miometrium kontrakciókra gyakorolt hatásának vizsgálata patkányban in vitro
    (Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet, témavezetők: Hajagos-Tóth Judit, Gáspár Róbert)
  • Lőrinczi Bálint: Funkcionalizált kinurénsav-származékok szintézise
    (Gyógyszerkémiai Intézet, témavezető: Szatmári István)

Gulyás-Oldal Viktor az élő természettudomány szekcióban, Lőrinczi Bálint pedig az élettelen természettudomány szekcióban kapott I. helyezést.