201511-Hassan-CIMFOTO2

Hasan Kirmizibekmez látogatása a Karunkon

Hasan Kirmizibekmez (Farmakognóziai Intézet, Yeditepe-i Egyetem, Isztambul – Törökország) november 16-án érkezett a Karunkra. A látogatás során a két intézet közötti együttműködés bővítésének lehetősége került áttekintésre.

Kirmizibekmez professzor kutatási területe a törökországi flóra növényeiben előforduló fenolos anyagok, terpenoidok, iridoidok izolálását és szerkezetmeghatározását öleli fel.

Rövid látogatása alatt a Farmakognóziai Intézet laboratóriumában új elválasztástechnikai módszer kidolgozásán és néhány tiszta anyag szerkezetmeghatározásán dolgozott. PhD és angol tagozatos hallgatóink számára előadást is tartott.

201511-Hassan1