Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszerésztudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2014. november

Ünnepi ülés és kitüntetések

image005

A XXI. Szent-Györgyi Napok központi ünnepségén az elmúlt évet értékelték a részt vevő egészségügyi egységek vezetői, valamint rangos kitüntetések és díszdiplomák átadására is sor került.

2014. december 18.
image001A Gyógyszerésztudományi Kar hagyományaihoz híven elismeréseket adott át.

A Kar Aranyérme kitüntetésben részesül Dr. Csernák László, a Richter Gyógyszergyár kutatási és fejlesztési főosztályvezetőjét, aki 10 éven keresztül ellátta a Kari Tanácsban az ipari gyógyszerészet képviseletét és előmozdította a Richter Gyógyszergyár és a Kar közötti folyamatos kapcsolattartást mind kutatási mind oktatási területen. Szintén Pro Facultate kitüntetésben részesül Dr. Csóka Ildikó, a Gyógyszerfelügyeleti Intézet oktatója, magas szintű és lelkiismeretes oktató munkája elismeréséül.

Pro Facultate kitüntetésben részesülnek a Kar azon oktatói, akik a 2014. évi Tudományos Diákköri Konferencia Gyógyszerésztudományi Szekciójának nyertes előadóit mentorálták. A TDK témavezetői munkásságáért járó elismerést Dr. Sipos Péter, a Gyógyszertechnológiai Intézet adjunktusa, Dr. Zupkó István, a Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet docense, Dr. Martinek Tamás, a Gyógyszeranalitikai intézet professzora és Hegedűs Zsófia a Gyógyszeranalitikai intézet PhD hallgatója.

image003A következőkben a “Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztésért Alapítvány” díjainak átadását, Dr. Csóka Ildikó docens asszony, az alapítvány kuratóriumának elnöke végezte. Az Alapítvány néhai Dr. Novák István, az egyetem volt tanszékvezető egyetemi tanárának, a Gyógynövény- és Drogismereti Intézet egykori igazgatójának emlékére kiírt pályadíjat ez évben Dr. Tiszai Zita gyógyszerész nyerte el, aki a gyógynövények kísérletes kutatása, terápiás alkalmazásuk szakmai értelmezésének előmozdítására írott pályamunkájával érdemelte ki az elismerést. A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának Gyógyszertechnológiai Intézete a néhai Dr. Kedvessy György egyetemi tanárnak, a Gyógyszertechnológiai Intézet egykori igazgatójának emlékére 2009-ben Kedvessy György pályadíjat alapított. A szakmai zsűri véleménye alapján, 2014-ben a „Kedvessy György pályadíj” nyertesei Dr. Nikowitz Krisztina PhD hallgató és Chvatal Anita gyógyszerészhallgató, akik gyógyszertechnológiai témájú, színvonalas kutató munkájukért, TDK konferencián nyújtott teljesítményükért, valamint hazai és nemzetközi publikációs tevékenységükért részesülnek ebben a kitüntetésben és a vele járó pénzjutalomban.

A Gyógyszerésztudományi Kar Stenszky Ernő Emlékérmet kíván adományozni, ezúttal a díj alapítóinak, akik az ez év januárjában elhunyt gyógyszerész kolléga emléke előtt tisztelegve kezdeményezték ennek a hallgatói elismerésnek a létrehozását. Kidolgozták a díj adományozásának rendjét, szervezték és az oklevélkiadást. A díj névadója Dr. Stenszky Ernő a szegedi egyetem Gyógyszerésztudományi Karán szerzett oklevelet 1950-ben, majd a Hajdu-Bihar Megyei Kórház Gyógyszertárának főgyógyszerésze később a Hajdu-Bihar Megyei Gyógyszertári Központ, igazgató főgyógyszerésze volt. Munkássága több szálon kötődött a szegedi Gyógyszerésztudományi Karhoz: a Kar címzetes egyetemi docense volt, 20 éven át a gyógyszerész államvizsgák elnöki tisztét látta el, és alapító tagja volt a Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítványnak. A hivatása iránt mélyen elkötelezett gyógyszerész, a szakmai közélet jeles képviselője, mélységesen humánus kolléga emlékére alapított díjban minden évben a záróvizsgán legjobb eredményt elérő végzős gyógyszerészhallgató részesül. A díj alapításáért most elismerésben részesül: Dr. Gergely Judit professzorasszony, Dr. Szendrey Gábor nyugalmazott szakfőorvos, Dr. Kata Mihály professzor emeritus és Hohmann Judit a Kar dékánja. A díjat átadja Dr. Stenszky Éva, Stenszky Ernő lánya.

Az Ünnepség részét képezte továbbá 16 gyógyszerészdoktor avatása és 44 jubileumi diploma (1 rubin, 5 gyémánt és 38 arany) átadása.