Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszerésztudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2014. november

Termoanalitikai Szeminárium Szegeden

image001

Az MKE Termoanalitikai Szakcsoportja Szemináriumi Ülést szervezett 2014. november 21-én, melyet ez alkalommal Szegeden, a Gyógyszerésztudományi Kar épületében tartottak meg.

2014. december 18.

A Szemináriumra PhD hallgatók és fiatal kollégák jelentettek be előadásokat, melyek a termikus analízis igen különböző területeit ölelték fel, melyet bizonyít, hogy 3 előadás a gyógyszertechnológiai témájú vizsgálatokról, 3 előadás pedig a szegedi Természettudományi és Informatikai Kar intézeteiből került bejelentésre, ill. egy előadás volt még a Mettler-Toledo Kft. munkatársa révén.

Az ülés elején a Termoanalitikai Szakcsoport elnöke: Prof. Dr. Lőrinczy Dénes köszöntötte a megjelenteket, majd felhívta a figyelmet 2 jövőbeli rendezvényre. Az első rendezvény a Zakopane-ban 2015. szeptember 6–10 között megrendezésre kerülő „12th Conference on Calorimetry and Thermal Analysis”, melyet együtt tartanak az „5th Joint Czech - Hungarian - Polish – Slovakian Thermoanalytical Conference”-val. Második rendezvényként megemlíti, hogy a következő, a 6. „visegrádi országok” által szervezett konferencia pedig 2017. szeptember elején Pécsett lesz, ugyanis ugyanebben az évben ünnepli a pécsi egyetem alapításának 650. évfordulóját.

A rendezvényt megtisztelte jelenlétével dr. Simon Judit a Journal of Thermal Analysis and Calorimetry (JTAC) folyóirat alapítója és korábbi Chief-Editora, valamint prof. dr. Liptay György (JTAC - Consulting Editor) is Budapestről.