Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszerésztudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2014. május

Török vendégoktató a Farmakognóziai Intézetben

cimlap

Hasan Kirmizibekmez az isztambuli Yeditepe Egyetemről volt vendégünk

2014. május 10.

DSCN53552014. május 5-én érkezett karunkra Hasan Kirmizibekmez az isztambuli Yeditepe Egyetem Farmakognóziai Intézetének professzora. A professzor fő kutatási területe a török növényvilág fenolos anyagainak, terpenoidjainak, iridoidjainak izolálása és ezen vegyületek hatásának vizsgálata. A már második alkalommal karunkra érkező professzor mostani látogatásának célja a két farmakognóziai intézet együttműködésének megerősítése, további kapcsolatok kiépítése. Itt tartózkodása alatt lehetőségünk nyílt a folyamatban lévő közös témák eredményeinek áttekintésére és sor került új témák felvetésére is. Az Erasmus oktatói mobilitás program keretén belül a kar harmad éves hallgatóinak flavonoidok témakörében tartott farmakognózia órát. A hivatalos program mellett Szeged város nevezetességeit és a Füvészkertet is meglátogatta.

DSCN5343DSCN5360