Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszerésztudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2014. június

Az első PhD védés a tajvani egyetemmel közös duális doktori képzésben

Taiwan_cimlap

A Kaohsiungi Orvosi Egyetemen 2014. május 28-án került sor Wan-Chun Lai PhD védésére.

2014. június 10.

A Kaohsiungi Orvosi Egyetemen 2014. május 28-án került sor Wan-Chun Lai PhD védésére, aki elsőként szerzett doktori fokozatot a tajvani és szegedi egyetem közös doktori képzésében. A Kaohsiung Medical University College of Pharmacy és a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara 2012-ben állapodott meg a közös doktori képzés elindításáról, az azóta eltelt időszakban rendszeresek voltak a hallgatócserék a két egyetem között. Wan-Chun Lai 2012. március 12 és 2012. szeptember 18 között félévet dolgozott a Gyógyszerésztudományi Kar Farmakognóziai Intézetében. Értekezését „Studies on plant-derived natural products with SERM and antidiabetic activities” címmel nyújtotta be. A PhD védés bíráló bizottságának elnöke Prof. Jyh-Horng Sheu, a Department of Marine Biotechnology and Resources, National Sun Yat-Sen University professzora volt, tagjai pedig a kaoshiungi egyetem tanárai –Prof. Jih-Heng Li, Prof. Fang-Rong Chang, Prof. Chin-Chung Wu -, valamint Prof. Hohmann Judit és Dr. Hunyadi Attila voltak. A védésen a tézisek prezentálást követően élénk diszkusszió folyt, majd a bizottság zárt ülést követően a fokozat megítélését támogató döntés hozott.

A védés alkalmából Tajvanra látogató szegedi kollégák előadásokat tartottak a PhD és MSc képzés hallgatói számára:

Hohmann Judit:

- Natural products as lead structures for the discovery of new anticancer agents: the Middle-European perspectives- Modern techniques in the identification and structure determination of natural compounds

Hunyadi Attila:

- Targeting multi-drug resistant cancer: new insights on the use of ecdysteroid and protoflavone derivatives

A program keretében Dr. Roza Orsolya Campus Hungary ösztöndíj támogatással kaohsiungban dolgozó PhD hallgató ugyancsak előadásban számolt be a Tajvanon végzett kutatásai eredményeiről. A szegedi küldöttség tagja volt Dr. Ana Martins, az ÁOK Orvosi Mikrobiológiai és Immunbiológiai Intézetének posztdoktora is, aki az együttműködés keretében egy hónapos kutatómunkát végzett a kaohsiungi partnerintézetben.

A küldöttség tagjai részt vettek a College of Pharmacy Alumni Szövetsége által szervezett kiránduláson, ahol alkalmuk nyílt az ottani gyógyszerészképzés emeritus professzoraival, oktatóival és családjukkal való ismerkedésre és jó hangulatú beszélgetésekre.

A tajvani látogatáshoz a két ország akadémiái közötti bilaterális pályázat (NSC: 102-2911-I-037-501, MTA: SNK-79/2013) biztosította a pénzügyi fedezetet.

Taiwan_2014
Az eseményeken készült képek