Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszerésztudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2014. július

Három kari oktató az új Bolyai ösztöndíjasok között

bolyai__cimlap

15 éve szolgálja a magyar tudományt a Bolyai Ösztöndíj

2014. július 10.

A Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat 1998-ban hozta létre egy kormányrendelet, amelyet Glatz Ferenc, az Akadémia akkori elnöke kezdeményezett. Az Ösztöndíj a tudományos életpályájuk első szakaszában járó eredményes kutatók kiemelt támogatása. A Kuratórium évente átlagosan 180 pályázót tud jutalmazni, ami az összes jelentkezőnek nagyjából 30 %-át teszi ki.

2014. júliusában a Bolyai nap keretében plakettek és kitüntetések átadására, a 2014-2017 időszak nyertes pályázóinak oklevél átadására illetve kiemelt „Bolyaisok” előadásainak bemutatására került sor. Az Ünnepséget Kosztolányi György (kuratóriumi elnök) és Lovász László (az MTA elnöke) nyitották meg köszöntő szavaikkal, a rendezvény fogadással zárult. A Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karáról 3 oktató nyerte el a három évre szóló ösztöndíjat: Vasas Andrea egyetemi docens (Farmakognóziai Intézet), Kanizsainé Minorics Renáta egyetemi adjunktus (Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet) és Ambrus Rita egyetemi adjunktus (Gyógyszertechnológiai Intézet).