Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszerésztudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2012. szeptember

Eskütétel az első évfolyamon

Cimlap_esku

Közel 150 gólya tett fogadalmat

2012. szeptember 14.

2012.szeptember 3.-án, hétfőn került megrendezésre az elsős hallgatók tanévnyitóval egybekötött eskütételére. Idén a Szemészeti Klinika oktató termében volt az ünnepség az évfolyam nagy létszáma miatt. Az eskütételen együtt vettek részt a magyar, és a külföldi hallgatók.

DSC_0309

A kar vezetőségének (Prof. Dr. Hohmann Judit dékán, Dr. Gáspár Róbert, Dr. Lázár László és Dr. Zupkó István dékánhelyettesek) bevonulása, valamint a Himnusz meghallgatása után Dékán Asszony köszöntötte először magyar, azután pedig angol nyelven a gólyákat. A beszéd után következett az eskütétel, illetve az esemény zárásaként a Szózat.

DSC_0317

DSC_0314

Ezek után már csak annyi várt a friss gyógyszerészhallgatókra, hogy aláírásukkal is megpecsételjék elköteleződésüket a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kara iránt.

DSC_0418

DSC_0348