Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszerésztudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2012. október

A fekete ribizli és a rák

AnupamBishayee

Anupam Bishayee előadása a SZAB-ban

2012. október 01.

Október 5-én a Szegedi Akadémiai Bizottság Gyógyszerészeti Szakbizottságának és Biológiai Szakbizottságának közös szervezésében Anupam Bishayee professzor tart előadást.

Anupam Bishayee professzor gyógyszerészeti tanulmányait a kalkuttai Jadavpur Egyetemen végezte. 1997 óta az Egyesült Államok különböző egyetemein (Newark, Kent, Rootstown, Signal Hill) tevékenykedik. Fő kutatási területe: táplálék- és gyógynövények anyagainak szerepe a rákmegelőzésben és a rák kemoterápiájában; természetes vegyületek farmakológiája és szerepe biokémiai folyamatokban. Előadásában a fekete ribiszke kemopreventív hatásával foglalkozó kutatásairól hallhatunk, melyet a szegedi Gyógyszerésztudományi Karral közösen végzett.

A program meghívója itt letölthető.