Szegedi Tudományegyetem, Gyógyszerésztudományi Kar Ahol tudás és szándék találkozik

Hírek  --  Hírek  --  GYTK Hírarchívum  --  SZTE GYTK 2014. szeptember

Amerika visszainteget

cimlap_Toledo_2014

Szakmai tanulmányúton Toledoban

2014. szeptember 18.

Ann_Arbor____________csoportkepA Toledoi Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karai között közel egy évtizede fennálló testvérkapcsolata révén lehetőség nyílt arra, hogy 2014 nyarán graduális képzésben résztvevő hallgatóként, Fekete Helga és Imre Norbert, valamint Ph.D. hallgatóként, Kiss Tivadar és Dr. Oláh Ildikó 4 illetőleg 8 hetes szakmai tanulmányi utat tölthessünk el Amerikában.

Szakmai tapasztalatszezésre számos lehetőségünk nyílt. Helga és Norbert Dr. Martin Ohlingert figyelve és neki asszisztálva kapcsolódhattak be az ottani betegellátásba, illetve kaptak betekintést a kinti modern oktatási és vizsgáló módszerekbe, majd közforgalmú gyógyszertárban, és diabetológiai szakrendelésen vehettek részt a betegek tájékoztatásában. Tivadar előbb a Dr. Amanda Bryant-Friedrich által vezetett laborban készíthette és tisztíthatta a növényi kivonatait, később a Dr. Youssef Sari vezette laborban végezhetett hatáskövető frakcionálást. Ildikó Dr. Kenneth Alexander és karunk volt Ph.D. hallgatója, Dr. Baki Gabriella irányítása mellett állított elő és vizsgált szájban diszpergálódó tablettákat.

SDC11551A sok munka mellett a szabadidőt is aktívan töltöttük el. Johnnie L. Early dékán úrral elmentünk a Cedar Point nevű vidámparkba, amely Amerika egyik legnépszerűbb vidámparkja, továbbá egy kötetlen beszélgetéssel egybekötött éttermi vacsorán is találkozhattunk vele. Dr. Baki Gabrielláéknak köszönhetően ellátogathattunk a Toledoi Magyar Klubba, illetve megnézhettük Ann Arborben a Michigan Egyetemet valamint az Erie-tóban található Put-in Bay szigetet. Az egyetemi hallgatótársakkal is nagyon hamar összebarátkoztunk, ők is próbáltak megmutatni minél többet a környékből, így jutottunk el többek között a lenyűgöző Niagara-vízeséshez, illetve a helyi baseball csapat, a Toledo Mud Hens egyik meccsére is.

Rengeteg tapasztalattal és jó élménnyel tértünk vissza Magyarországra mind a négyen. Ezúton szeretnénk hálás köszönetünket kifejezni Hohmann Judit dékán asszonynak és a kapcsolattartó, Soós Gyöngyvér professzor asszonynak a lehetőségért, a Balassi Intézet – Campus Hungary Programigazgatóságának, a Szegedi Gyógyszerészképzés Fejlesztéséért Alapítványnak és a Pharmacia Alapítványnak az anyagi támogatást.

csoportkep